O projekcie

Projekt opracowywania darmowych stron internetowych został zaproponowany przez prowadzącą zajęcia z Handlu Elektronicznego i E-business – Panią dr Kingę Krupcała.

 

Doświadczenia dydaktyczne z roku akademickiego 2019/2020 pokazały, że studenci kierunków zarządzanie oraz zarządzanie i inżynieria produkcji Wydziału Zarządzania UTP tworzą wspaniałe strony internetowe wraz z e-sklepem dla wyimaginowanych firm. Szkoda jednak, aby taki potencjał się marnował! Dlatego właśnie postanowiliśmy połączyć istniejące na rynku firmy z przyszłymi ekonomistami – studentami WZ UTP, którzy jak ekonomista z ekonomistą spojrzą na stronę nie jak informatyk, ale jak osoba, która w swojej niedalekiej przyszłości będzie związana z biznesem.

 

Dla firm posiadanie własnej strony www da możliwość zaistnienia na e-rynku – dla studenta to doskonałe, praktyczne spojrzenie na rynek, nauka nowych umiejętności, być może podjęcie długofalowej współpracy z osobami z branży.

 

Zapraszamy do współpracy!

Na czym polega współpraca

Na początku października 2020 r. firmy podpisują umowę na przekazanie materiałów – zdjęć, opisów itp., które mają znaleźć się na stronie. Firmy mogą również przygotować opis, jak chciałyby, aby taka strona wyglądała, co powinno na niej być, czy chcą jakieś dodatkowe zakładki itp.

Student na zaliczenie przedmiotu musi posiadać:
– stronę główną wraz ze sliderem
– zbudowaną stopkę i/lub sidebar (pasek boczny)
– stronę kontakt z formularzem kontaktowym
– stronę „o firmie”
– sklep internetowy z kilkoma produktami (prostymi i z wariantami) oraz filtrami
– popup do zapisu na newsletter
– popup dotyczący cookies
– politykę prywatności i regulamin sklepu
– stronę bloga z 2-3 wpisami
– stronę główną zorientowaną na SEO (optymalizacja w wynikach wyszukiwania)

Pod koniec stycznia lub w lutym 2021r. każda z firm otrzyma około 5-10 linków do stron dla nich przygotowanych, z których wybiera jedną. Po wyborze firma podpisuje umowę z twórcą strony o przekazanie praw autorskich.

Chcemy, aby studentów coś motywowało do działania, dlatego dobrze, aby dla wybranego twórcy firmy miały przygotowane jakąś nagrodę rzeczową/pieniężną lub może zaproponowały staż w swojej firmie? Nie jest to obligatoryjne, jednak z pewnością bardzo zachęcające studenta do wytężonej pracy 🙂

Zaznaczamy również, że tworzymy tylko stronę (nie prowadzimy FB, IG i YT). Nie opłacamy również serwera, na której ta strona będzie w przyszłości utrzymana  oraz domeny (należy zakupić własny serwer oraz domenę i wgrać na niego przygotowaną przez naszych studentów stronę).

Firmy współpracujące w roku akademickim 2020/2021

strony internetowe studentów WZ UTP

Strona “Przystań nad jeziorem” stworzona przez Panią Agatę Smolińską – studentkę ZiIP studiów niestacjonarnych

Strona “Lamolland” stworzona przez Panią Izabelę Topolewską – studentkę ZiIP studiów stacjonarnych