Realizowane projekty

Wydziałowe Centrum Wolontariatu jest strukturą otwartą, wciąż poszukującą nowych wyzwań. Obecnie zajmujemy się realizacją dwóch projektów:

  • „Podaruj uśmiech dziecku” – praca z chorymi dziećmi przebywającymi w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy. Czytanie maluchom bajek, prowadzenie zajęć plastycznych, gry planszowe, teatrzyki oraz inne zabawy umilających najmłodszym pobyt w szpitalu. Czasem zwykła rozmowa może poprawić samopoczucie!
  • „Naucz mnie” – w tym projekcie poszukujemy chętnych do pomocy m.in. edukacyjnej dzieciom i młodzieży przebywającym w Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych (Centrum ZMU ul. Traugutta 5).

W planach mamy uruchomienie dodatkowych działań:

  • wolontariat na Wydziale Zarządzania w pracach administracyjnych,
  • kurs dla osób starszych z obsługi komputera,
  • szkolenie dla rodziców dzieci szkolnych w zakresie obsługi poczty elektronicznej w celu poprawy komunikacji nauczyciel-rodzic,
  • wolontariat w firmach i organizacjach pozarządowych.

Czekamy również na Wasze POMYSŁY! Jeśli uważacie, że warto się zająć jakimś projektem, chcielibyście komuś pomóc, a boicie się, że samemu sobie nie poradzicie, zgłaszajcie się do nas! Jesteśmy zawsze chętni do niesienia pomocy i rozpatrzymy każdą Waszą propozycję.
Zapraszamy do współpracy!
Dane kontaktowe  zostały podane w zakładce Kontakt.

Podziel się linkiem

 

2017-05-29Plakat-www

2017-05-29Rejestracja-wolontariuszy

Dziekanat

ul. Fordońska 430
85-790 Bydgoszcz
telefon: +48 52 340 82 28
tel/fax: +48 52 340 82 18
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.