Finanse i rachunkowość (nowy kierunek)

Studia licencjackie - I stopnia (studia stacjonarne i niestacjonarne - 6 semestrów)

Specjalności:
•    rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw
•    finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
•    finanse i rachunkowość sektora publicznego

Czego możesz się nauczyć - zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw, rachunkowości finansowej, bankowej, ubezpieczeniowej, budżetowej oraz zarządczej, obszaru płynności i wiarygodności finansowej, inżynierii finansowej, strategii podatkowych oraz specyfiki funkcjonowania grup kapitałowych.

Gdzie i jaka czeka Cię praca - po ukończeniu studiów jesteś przygotowany do pracy w charakterze: specjalisty ds. finansów w bankach lub firmach ubezpieczeniowych, doradcy finansowo-inwestycyjnego lub podatkowego, analityka finansowego lub audytora, a także jesteś gotowy do prowadzenia własnej działalności.

Gdzie będziesz studiował - kierunek finanse i rachunkowość  prowadzony jest przez Wydział Zarządzania zlokalizowany przy ul. Fordońskiej 430 w Bydgoszczy.

Co będziesz studiował - najpierw poznasz podstawy ekonomii, prawa gospodarczego, matematyki, statystyki, teorii zarządzania, których znajomość jest niezbędna, by w dalszym toku studiów zgłębiać tajniki finansów i rachunkowości. Przedmioty najważniejsze dla kierunku finanse i rachunkowość związane są z: finansami, finansami przedsiębiorstw, podatkami i systemem podatkowym, zarządzaniem ryzykiem, bankowością, ubezpieczeniami gospodarczymi, rachunkowością finansową i zarządczą, rachunkiem kosztów, zarządzaniem płynnością finansową, ewidencją i sprawozdawczością finansową oraz planowaniem finansów w przedsiębiorstwie.

Jak długo będziesz studiować - kierunek finanse i rachunkowość realizowany jest na 3-letnich stacjonarnych i niestacjonarnych studiach licencjackich. Część studiów możesz odbyć w innych ośrodkach akademickich w kraju albo za granicą w ramach programu LLP/ERASMUS i ERASMUS PLUS.

Specjalności, specjalności, specjalności - na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych masz do wyboru jedną z trzech specjalności: rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw, finanse i rachunkowość przedsiębiorstw, finanse i rachunkowość sektora publicznego.

Szczegółowe informacje i zasady przyjęć na kierunek finanse i rachunkowość znajdziesz na stronie wydziałowej http://wz.utp.edu.pl

Część przedmiotów możesz sobie wybrać sam - oferujemy studia, które spełniają polskie i europejskie standardy kształcenia; około 30% godzin możesz wybrać sam, zgodnie z własnymi zainteresowaniami i  przyszłą pracą zawodową.

Coś praktycznego - w trakcie studiów odbędziesz 3-miesięczną praktykę.

Wysoka jakość – kierunek „Finanse i rachunkowość” spełnia standardy i wszelkie warunki wysokiej jakości kształcenia obowiązujące w polskim państwowym szkolnictwie wyższym.

Organizacja zajęć na studiach niestacjonarnych

• liczba zjazdów w semestrze: 10 (piątek po południu, sobota, niedziela) + egzaminacyjny
  • liczba godzin zajęć podczas jednego zjazdu: około 25

Odpłatność za studia niestacjonarne

• studenci studiów niestacjonarnych zobowiązani są do wnoszenia tzw. czesnego (prognozowana opłata w roku akademickim 2016/2017 wynosi 2 527,00 zł za I semestr).

* Student ma możliwość wyboru specjalności według przyjętych zasad.

Podziel się linkiem

2017-05-29Plakat-www